با شهر ونیز و تاریخچه آن آشنا شوید

شهر ونیز یکی از پرطرفدارترین شهرهای کشور ایتالیا است و هم سطح دریا بوده و 118 جزیره دارد. شهر ونیز به صورت امروزی در سال 800 پس از میلاد شکل گرفته است. در این مقاله به معرفی شهر ونیز و تاریخچه آن پرداخته‌ایم.

با شهر ونیز و تاریخچه آن آشنا شوید

شهر ونیز به صورت امروزی در سال 800 پس از میلاد ساخته شد و پیشینه ماقبل تاریخی دارد. تالاب آن در سال 800 پس از میلاد مسیح به شکل امروزی درآمد و با توجه به منابع غنی برای شکار و ماهیگیری افرادی زندگی می‌کردند و به طور پراکنده، شواهد تاریخی نشان می‌دهد که قبل از تمدنی با مشاغلی از قبیل ماهیگیری، تولید نمک و حمل و نقل دریایی در این منطقه قرار داشته است.

با آمدن مردم رم به این منطقه کسب و کار رونق گرفت و بنادری ساخته شدند. بنا طبق نظر کرونیکن آلتیللانته مورخ قرن 11 میلادی، برای اولین بار در 25 مارس 421 با افتتاح کلیسای سن جاکومتو بر روی پل ریالتو شهر ونیز به طور رسمی ایجاد گردید که بعدها ساکنان آن نواحی اطراف را با پناه آوردن به ونیز بعد از حملات مکرر لونگو باردی‌ها در سال میلادی 568 به جمیعت شهر اضافه کردند.

شهر ونیز هم سطح دریا بوده و 118 جزیره دارد که بعضی از آنها با پل به هم متصل می‌شوند. برای تجربه یک سفر لوکس و پر از شگفتی به شما توصیه می‌کنیم با تور ایتالیا تابستان 98 همراه شوید.

قسمت تاریخی شهر ونیز، مرکز این شهر است و حال و هوای سنتی دارد و از قدیم به شش قسمت تقسیم شده است. این مناطق شش‌گانه درسودورو، سانتا کروچه، سن پلو، سن مارکو، کانا رجو، کاستلو هستند. این مناطق در دو طرف گراند کانال قرار دارند و حدود 150 کانال کوچک را به هم وصل می‌کنند.

مهمترین جزایر ونیز

  • مورانو که به خاطر هنر شیشه سازی معروف است.
  • بورانو که به خاطر توری بافی و همچنین خانه های رنگارنگ معروف است.
  • تورچلو که گفته می شود قدیمی ترین جزیره در این منطقه می باشد از نظر سکونت.
  • لیدو که دارای دوازده کیلومتر طول می باشد و به خاطر ساحل زیبا و آرامش معروف می باشد.

آب و هوای شهر ونیز

ونیز دارای آب و هوای مدیترانه ای بوده و در زمستان‌ها دمای آن به 3 درجه بالای صفر رسیده و در تابستان ها متوسط دمای هوا آن به 24درجه بالای صفر می‌رسد.

به "با شهر ونیز و تاریخچه آن آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شهر ونیز و تاریخچه آن آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید