میتوانید ونیز را بدون آب تصور کنید؟

ونیز رو با خیابانهایی که مثل رودخانه پر از آب هستند به خاطر دارید، اما چند صباحی است که این ابها فروکش کرده اند و ونیز کم کم در حال خشک شدن به نظر می آید. در ادامه از دلایل این پدیده خواهیم گفت.

میتوانید ونیز را بدون آب تصور کنید؟

این دومین سالیه که در بخشهایی از ونیز دیگه آبی وجود نداره و در واقع میزان جزر و مد به اندازه ای پایین اومده که شهر دچار قحطی آب شده. این مورد، گردشگری شهر رو با مشکل بزرگی روبرو کرده و افت زیادی در تعداد توریست هاش داشته است.

حالا تمام مسافرانی که در قالب تور ونیز به این شهر سفر می کنن با ونیز به گل نشسته روبرو می شن!

اما چه اتفاقی در ونیز افتاده؟

سطح پایین آب بخاطر جزر و مدهای غیر طبیعی و میزان بارش بسیار پایین در نواحی شمال شرقی ایتالیا اتفاق افتاده. اگرچه، جزر و مدهای کم در این زمان از سال طبیعی هست اما، امسال سطح آب در حدود 70 سانتیمتر از میانگین پایینتر اومده.

خشکسالی ونیز و پایین بودن سطح آب، چهره زشت و گل آلودی از شهر رو به نمایش گذاشته، چندین سال مراقبت و نگهداری ضعیف از راه‌آبهای شهر، در تجمع انبوهی از گل و لای در لبه کانال‌های خود رو نشون داده که این موضوع باعث شده تا خیلی از عمق کانال ها کم بشه و در نتیجه احتمال گیر کردن قایق ها در این گل و لای و آشغال‌های شناور بیشتر شده، همچنین سطح پایینتر از حد معمول آب، باعث شده تا آجرکاری‌های خراب پایه ساختمان‌های تاریخی بیشتر معلوم بشن. حالا که تمام این مشکلات خودشون رو نشون دادن و چهره شهر رو واقعا زشت کردن، مسئولان شهر به فکر تمیز کردن و لایروبی کانالها افتادن. خبر بدتر اینکه ونیز سیستم فاضلاب مدرن نداره و در نتیجه در تمام این دوران فضولات انسانی مستقیما به داخل کانال ها ریخته میشده که این موضوع نه تنها چهره شهر رو به طرز وحشتناکی زشت میکنه بلکه بوی بسیار زننده ای هم در شهر ایجاد میکنه. و خب این کسانی رو که دوست داشتن به ونیز سفر کنند رو فراری میده.

به "میتوانید ونیز را بدون آب تصور کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میتوانید ونیز را بدون آب تصور کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید