ونیز ایتالیا شهری بر روی آب

مگر میشود شهر مارکوپولو را نشناخت؟ یا اصلا مگر شنیده اید جای دیگر دنیا شهری بر روی اب به این صورت معلق باشد، کجای دنیا خیابانها، جاده ها و راههایش آبی است؟ کجای دنیا تاکسی هایش قایق هستند؟ خب ونیز جواب این سوالهاست.

ونیز ایتالیا شهری بر روی آب

فقط ونیز (Venice) است که در خانه هایش به سمت دریا باز می‌شود و در مقابل خانه ها به جای ماشین قایق قرار گرفته است و رفت و آمد مردمش به وسیله قایق صورت می‌گیرد. در کانال های اصلی شهر قایق های مسافربری بزرگ مثل مترو و اتوبوس های شهری، ایستگاه به ایستگاه مسافرها را جابجا می‌نمایند. این شهر زیبا و دیدنی که به صورت جزیره های کوچیک در شمال کشور ایتالیا و در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته است به وسیله کانال هایی از هم جدا شده و به خاطر شکل عجیب و داشتن آثار تاریخی و هنری و معماری در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. همین موضوع باعث شده سالانه میلیونها نفر از سرتاسر جهان برای دیدن این شهر زیبا با تور ایتالیا سفر کنند. 

ونیز، واقعا شهر روی آب است خیلی از قسمتهای شهر ونیز در آب غوطه ور هستند و درِ بسیاری از خانه ها، کنار دیوارهای فرورفته در آب باز میشود. حواستان باشد که موقع گشت، نقشه‌ شهر را در جیبتان بگذارید و در کوچه‌های باریک و عجیب‌اش قدم بزنید. نگران گم شدن‌ هم نباشید، زیرا بالاخره سر از یک میدان پر توریست مثل میدان سن مارکو  در میاورید. این گشت و گذارها برای تنفس روح این شهر لازم است. برای دیدن ساکنینی که با قایق‌ از خرید روزانه به خانه برمیگردند قایق را به ستون‌های خانه میبندند و به پله‌های غوطه‌ور در آب پا می‌گذارند برای شناختن ونیز دیدن همین ها کافی است. دنبال بنا و عمارت و کلیسا نگردید اگر قرار است شهر رو بشناسید با پای پیاده کوچه ها را زیرو رو کنید. کلیساها و عمارت ها در مقابل عظمت خود شهر، مخفی شده اند. ونیز از همه شهرهای ایتالیا حتی از تور ایتالیا دیدنی تر است این شهر را با تمام وجودتان ببینید.

به "ونیز ایتالیا شهری بر روی آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونیز ایتالیا شهری بر روی آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید