پل آلما بر روی رود سن فرانسه

پل آلما (Pont de l’Alma) در فرانسه یکی از پل های تاریخی، زیبا و شناخته شده رود سن است. این پل به افتخار پیروزی اتحاد عثمانی و فرانسه و انگلستان در جنگ کریمه بر علیه روسیه که در تاریخ 20 سپتامبر 1854 رخ داده به نام آلما تغییر نام داده است.

پل آلما بر روی رود سن فرانسه

بین سال‌های 1854 تا 1856 یک پل قوسی شکل بسیار عظیم ساخته شده است و در این ناحیه احداث شد، در بین سال های 1970 تا 1974 دوباره مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. بر روی پایه‌های این پل مجسمه‌ای از یک سرباز پیاده نظام ارتش فرانسه در جنگ الجزایر نیز قرار دارد.

نکته جالب توجه در مورد این پل این است که در سال 1997 لیدی دایانا عروس خانواده‌ی سلطنتی انگلستان در ورودی تونل آلما در نزدیکی همین پل در اثر تصادف مرگ بار رانندگی از بین رفته است که صد البته در آن دوران مشکوک گزارش شده است و مردم در دلیل آن حرف و حدیث فراوانی نقل می‌کردند و مرگ او را یک اتفاق سیاسی می‌دانستند.

بعد از این حادثه اعلام شد که لیدی دایانا به رسومات سلطنتی زیاد اهمیت نمی‌داده و از شوهر خود که پرنس انگلستان بود جدا شده بود و تمایل داشت با یک تاجر جواهر عرب ازدواج کند. به همین دلایل مردم و مسئولین مرگ وی را مشکوک می‌دانستند.

نکته جالب توجه این است که چرا باید راننده این شخص مهم با چنین سرعت زیادی در یک تونل باید رانندگی کند؟ عده‌ای بعد از رخ دادن این حادثه بر این باور بودند که دربار سلطنتی از طلاق دایانا از شاهزاده ی ولز ناراحت شده بودند و در این حادثه نقش داشته‌اند.

مشعل آزادی که پیشتر در مورد آن صحبت کرده بودیم در نزدیکی این پل قرار داشته و در روزهایی که لیدی دایانا در این تصادف مشکوک به قتل رسید تبدیل به بنای یادبود غیر رسمی این بانو شده بود. بد نیست که بدانید که لیدی دایانا با کمک‌های انسان دوستانه و خیریه به بسیاری از افراد کمک کرده است. برای بازدید از بهترین جاذبه های اروپا به شما توصیه می‌کنیم با تور ارزان فرانسه همراه شوید.

به "پل آلما بر روی رود سن فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل آلما بر روی رود سن فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید