کارناوال مشهور ونیز

کارناوال ونیز هر ساله در ابتدای ماه فوریه در شهر ونیز ایتالیا برگزار شده و از مشهورترین جشن‌های جهان می‌باشد. در این مقاله شما را با فلسفه زدن ماسک در کارناوال ونیز و تاریخچه آن آشنا خواهیم کرد.

کارناوال مشهور ونیز

فلسفه استفاده از ماسکهای خاص در کارناوال شهر ونیز، از بین بردن اختلاف ظاهری بین طبقات غنی و فقیر می‌باشد. کارناوال مشهور ونیز در این شهر منحصربفرد ایتالیا و جهان بنا به سنت هرساله آغاز شده و تا 28 فوریه ادامه دارد.

تاریخچه کارناوال ونیز

این کارناوال شهرت جهانی داشته و شامل بخش‌ها و نمایش‌های گوناگون می‌باشد که در آبراهه‌ها و کانال‌های ونیز به چشم می‌خورد و اگر در زمانی سفر کردید که به تاریخ کارناوال تقارن داشت حتما دیدن ان را از دست ندهید. جشن کارناوال ونیز در پی یک پیروزی نظامی در سال 1162 میلادی آغاز شد. قرن‌ها پس از فروپاشی جمهوری ونیز در سال 1980 شهرداری ونیز با به روز کردن این جشن بار دیگر به برگزاری سالیانه آن کمک نمود.

کارناوال ونیز دو هفته قبل از چهارشنبه خاکستر (چهارشنبه خاکستر یا توبه، اولین روز از ایام داری مسیحیان است) آغاز می‌گردد و تا یک روز قبل از چهارشنبه خاکستر پایان می‌یابد. این مراسم با هدف شادی و پایکوبی برای موفقیت های بدست آمده در دوره ای از تاریخ ایتالیا برگزار می‌شد و امروزه این جشن نمادین هر ساله برگزار شده و بهانه‌ای برای جذب گردشگر بیشتر به ونیز شده است.

هر سال با نزدیکی زمان برگزاری این کارناوال در ونیز، هیاهویی برپا شده و مردم آن خود را برای بزرگترین اتفاق فرهنگی سال آماده می‌کنند. طراحان و دکوراتورهای مطرح از چند روز قبل به آذین بندی و آماده کردن شهر مشغول هستند و مردم هم خود را برای شرکت در این فستیوال آماده می‌کنند. خرید و تهیه لباس های مخصوص، طراحی و خرید ماسک های کارناوال و یا حتی طراحی برای مدل گریمی می‌باشد که در این کارناوال به صورت می‌زنند.

البته مسلم است برای تهیه‌ی ماسک‌ها و لباس‌ها باید هزینه پرداخت نمایند اما گریم‌هایی هم بر روی صورت آنها انجام می‌شود که هزینه آن بسته به گریمی که انتخاب می‌کنید متفاوت است و از چیزی در حدود 20 یورو شروع می‌شود. برای تجربه یک سفر عالی و پر جاذبه به شما توصیه می‌کنیم با تور ایتالیا قیمت همراه شوید.

به "کارناوال مشهور ونیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارناوال مشهور ونیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید